Světový den luštěnin

10. únor je Světovým dnem luštěnin od roku 2019. Jeho vyhlášení předcházel rok 2016 jako Mezinárodní rok luštěnin. Světový den luštěnin má za cíl zvýšit povědomí světové veřejnosti o výhodách a přínosech luštěnin – ať už v konzumaci, nebo produkci. 

A tento den si oslavily i všechny děti v naší škole a školce a to v pátek 9. února.

Luštěniny obsahují spoustu tělu prospěšných látek a celkově jsou velmi přínosné pro naše zdraví. Obsahují hodně proteinů, zároveň ale obsahují velmi malé množství tuku. Luštěniny jsou přirozeně bezlepkové, obsahují hodně železa i zinku, minerálů i vitaminů skupiny B. To a další zajímavé informace jsme se o luštěninách dozvěděli a zjistili jsme, že se s nimi dá i vyrábět. A hned nám hrachová kaše k obědu chutnala o moc víc! 

20240209_111515

Obrázek 1 z 28

Napsat komentář