Světový den divadla pro děti a mládež

Od roku 2001 se slaví Světový den divadla pro děti a mládež. Jde o celosvětovou akci vyzdvihující významnou úlohu, kterou může divadlo sehrávat v životech svých mladých diváků a tvůrců. Na celém světě se na počest Světového dne divadla pro děti a mládež konají slavnosti, festivaly a představení organizované pro děti a mládež a dětmi a mládeží. A nebylo tomu jinak ani v naší škole.

Ve čtvrtečním předprodeji si děti zakoupily vstupenky, díky kterým byly v pátek 18. března vpuštěny do divadelního sálu. Podmínkou byl také společenský oděv. Na festivalu divadelních představení byla k vidění dvě inscenace pohádky „O veliké řepě“, pohádka „Boudo, budko“ a autorská pohádka „Láska rohatá“. Diváci také shlédli online verzi pohádky O slepičce a kohoutkovi z dílny experimentálního libereckého studia Éčko Live.

 

Napsat komentář