Výlet po stopách Harryho Pottera

Ve středu 27. 5. jsme vyrazili vlakem po stopách Harryho Pottera do Žitavy. Tam jsme přestoupili do historického vlaku s parní lokomotivou a ta nás dovezla do Oybina. Na hrad vede strmá cesta, kterou jsme zvládli a pak už jsme se ocitli ve světě kouzelných Bradavic. Zazpívali jsme si v místním klášteře a děti sklidily potlesk od návštěvníků hradu. Většina dětí zvládla vyšlapat 123 schodů na místní věž. Čekání na vlak zpět jsme strávili v dětském koutku, kde byly repliky mašinek, vagónů a nádražních budov. Na cestu nazpátek jsme zvolili nekrytý vagón a užili jsme si tak krásný výlet a den. 

 

 

 

 

Napsat komentář